Про нас »

Про нас

    Народний художній колектив хор «Веснянка» центру «АРТ» Печерського РУО  — лауреат всеукраїнських, та міжнародних конкурсів є всесвітньо відомим дитячим колективом. Хор гастролював у Франції, Італії, Росії, Словаччині, Польщі, Угорщині, Іспанії, де гідно представляв українську хорову культуру.

     Зараз хор нараховує понад 90 дітей віком від 5 до 20 років. В репепертуарі «Веснянки» твори Лео Деліба, С. Рахманінова, Р. Паулса, Ф. Мендельсона, М. Леонтовича, В. А. Моцарта та інших. Хор підтримує творчі стосунки і виконує твори І. Кириліної, О. Опанасюка, М. Чибержі, В. Зубицького, та інших сучасних українськх композиторів, а також має спільні проекти з Державним камерним оркестром «Київьскі солісти».

     «Веснянка» бере участь у благодійних акціях для дітей-сиріт, дітей-інвалідів та ветеранів війни. Колектив має аудіо-диски, та відеофільми.

     Хор було засновано у 1992 році на базі Жовтневого палацу культури. Вже у 1996 році маленькі хористи були запрошені на Міжнародний фестиваль «Радість Європи» до Югославії. Навесні 1999 р. хор гастролює у Франції де виступає у кращих концертних залах м. Тулузи. У вересні 1999 року колектив здобуває свою першу високу нагороду — звання Лауреата міжнародного хорового конкурсу «Артеківські зорі» в «Артеці».

     2000 рік - «Веснянка» стає Лауреатом 1-го ступеню огляду народної творчості в м.Києві, здобуває перше місце на Всеукраїнському огляді народної творчості. У березні отримує диплом 5-го Московського міжнародного хорового фестивалю «Звучить Москва», та стає ауреатом фестивалю «Слов’янський вінок» м. Москва.

     У 2001 році за участь у вокальному конкурсі «Срібна нота» хор отримує диплом 1-го ступеню, а влітку вирушає у концертне турне містами Італії. Цього ж року хор «Веснянка» починає працювати на базі центру «АРТ» Печерського РУО під керівництвом директора Кияниці Л.П.,  яка дуже турботливо ставиться до колективу.

     2002 рік – «Веснянка» отримує звання «Зразковий художній колектив», вирушає на гастролі до Москви, де співає у найпрестижніших залах Росії і стає Лауреатом 3-го ступеню на міжнародному конкурсі «Звучить Москва» (участь брали 160 хорів). Влітку хор проходить конкурсний відбір на участь у всесвітньо відомому фестивалі «Eisteddfod» у Великобританії. Після гастролей «Веснянка» записує другий компакт-диск і вирушає до Сербії.

    2003 рік – хор бере участь у міжнародній весняній хоровій асамблеї клубу хормейстерів «Тоніка».

    У 2004 році  отримує звання Дипломантів на міжнародному конкурсі хорів «Звучить Москва».

    2006 рік – вирушає на гастролі до Франції на запрошення мерії міста Тулузи. Записує новий аудіо-диск. Дає сольні концерти в Києві у кращих концертних залах міста.

    2007 рік – у липні хор посідає 3 місце у міжнародному хоровому конкурсі в Іспанії «Музика в Кантонігросі».

    2009 рік – колектив бере участь у міжнародному фестивалі  Eurochestries – Slovakia 2009 – «Sеngensky  poludnik», де хор співає у супроводі  японського, іспанського, французького та словацького оркестрів. Цього ж року хор записав новий  аудіо — диск дитячих пісень молодого українського композитора Анастасії Комлікової.

    2010 рік — хор «Веснянка» виїжджає  на ХХІ міжнародний  фестиваль Evrochestries – France 2010.

    2010 рік – колектив був  нагороджений путівками  до  дитячого центру «Молода гвардія».

    2011 рік – бере участь у ІІІ міжнародному фестивалі — конкурсі дитячого та юнацького мистецтва «Улыбки Красного моря» м. Ейлат (Ізраїль)  та стає володарем Гран  Прі.

    2011 рік — колектив вирушає на ХХІІ міжнародний  фестиваль Evrochestries у департаменті Де-Севр (Франція).

    2011 рік – хор був  нагороджений путівками  до  МДЦ «Артек».

    2011 рік – колектив бере участь у V міжнародному фестивалі «Зимова соната» (Прага-Дрезден) та одержує Золотий диплом І ступеня.

   2012 рік — хор «Веснянка» відсвяткував своє 20-ти річчя та отримав звання «Народний художній колектив». Управління у справах сім’ї, молоді та спорту нагородило колектив путівками до МДЦ «Артек».

    2012 рік -  у грудні хор «Веснянка» побував у словацькому місті Стара Любовня, де отримав  диплом 1 ступеню  на міжнародному фестивалі «Сніжний Оскар» (Словаччина).

  Січень 2013  - хор «Веснянка» отримав диплом на ХIV Різдвяному фестивалі «Велика коляда» (Львів).  Під час перебування у Львові про хор «Веснянка» був знятий фільм, який транслювався на каналі «Культура»

  Березень 2013 – диплом талант-шоу «Комодні веснянки».

  Травень 2013 – подяка польського інституту в Києві народному хору «Веснянка» та керівнику О. Ткаченко за участь у святкуванні міжнародного дня музеїв.

  Хор «Веснянка» отримав диплом лауреата II ступеню на міжнародному фестивалі-конкурсі «Viсtoria»

  Червень 2013 — Грамота за активну участь в заходах і святах першої зміни оздоровчого центру «Лісова пісня»,  Мелітополь.

  Грудень 2013 — диплом другого ступеню міжнародного хорового конкурсу «Chorus inside advent 2013», що проходив у Римі.

  Лютий 2014 — запис нового компакт-диску «Різдвяні колядки».

     Хор готує нову програму, веде активну концертну діяльність у своєму рідному місті — Києві, та готується до нової поїздки.   На цей раз до Франції,  де  буде проходити міжнародний фестиваль Eurochestries 2014.

    Засновником, головним диригентом та керівником хору є талановитий музикант Оксана Ткаченко. Вже багато років працюють з  колективом  хормейстер  Марієтта Мартиросян та концертмейстер Наталія Журавльова.

 У хору «Веснянка» ще багато творчих планів. Колектив є ластівкою миру й дружби між різними країнами, яка несе українську культуру далеко-далеко за українські простори.

Наша адреса: Україна, Київ, Лабораторний пров. 24, Центр спортивного та культурного розвитку дітей та юнацтва »АРТ» печерського РУО, станція метро «Печерська».

Дні репетицій:

  • Середа
  • П’ятниця
  • Неділя

Контактні телефони: Тел: +380 44 517 15 76
Моб: +380 63 227 21 13,
+38 096 262 36 06